Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Září 2019 - miminka z letních vrhů jsou již prakticky rozebrána, u některých se ještě rozhodujeme. Sledujte kapitoly Na prodej nebo Odchovy SKINNY 2019. V případě zájmu nám napište na tiefenbock@seznam.cz
Domů
V novém domově - výzva

Tuto kategorii zakládáme 5. 12. 2009 spolu s výzvou pro majitele morčátek z naší CHS 
Rádi bychom zde zveřejňovali fotografie morčátek z našeho odchovu, která se od nás rozběhla do blízkých i dalekých koutů naší planety. Pokud někdy budete číst tyto stránky a budete tak laskaví, že nám pošlete aktuální fotografii z nového domova, může to být třeba i fotografie potomků a pod., prostě cokoliv, co Vás napadne a co by přispělo k oživení této stránky (můžete samozřejmě připsat i pár řádek), budeme moc rádi. Předem děkujeme!

Snad každému opravdovému chovateli (bohužel se to nedá říct o tzv. "množitelích") záleží na tom, jaký nový domov jeho morčátka najdou, jací budou jeho noví majitelé, za jakým účelem si skinníka pořizují. Však také zdařilý vrh je vždy velkou událostí. Ne vždy se všechno povede tak, jak má, leckdy mláďata porod nepřežijí, někdy - a to je zlý sen všech chovatelů - nepřežije ani samička. Prostě je to dlouhá cesta - od sestavení vhodného chovného páru po zabřeznutí samičky, dále její téměř desetitýdenní březost, velké napětí, jak vše zvládne - a stěžejní okamžik - porod, který se ne vždy vydaří. A ani ve chvíli, kdy se Vám naskytne pohled do boxu, ve kterém samička pyšně střeží klubko svých nádherných malých naháčků (pro ty, kteří toto nikdy nezažili: je to podobný zážitek, jako když v lese najdete po dlouhém hledání nádherné místo se skupinkou hříbků, křemenáčů a pod., ovšem umocněný ještě tím, že se jedná o živé tvorečky), ještě nemusí být vyhráno. Nádherná, tlustá miminka nezačnou sát a ubývají na váze. Těžko říct, proč někteří nesají od maminky a raději se nechají krmit uměle (viz "Kaše Borisovka"). Je to potom několikatýdenní piplání takového miminka, nepřetržitá péče o ně ve dne i v noci. No a když se takové mládě podaří zachránit, vybuduje to u chovatele vůči takovému jedinci silný vztah. Takový "piplánek" bývá po několikatýdenní péči i značně "rozmazlený", ještě víc než ostatní morčátka. Myslíme si totiž, že zdravý základ je to nejlepší, co může skinník do života dostat. A samozřejmě k tomu patří i zdravá, kvalitní výživa. Pro naše morčata je samozřejmostí, že čerstvou, kvalitní zeleninu dostávají minimálně dvakrát denně (a střídáme různé druhy, vitamin C je pro morče životně důležitý), spolu s kvalitním senem a krmnou směsí, celé léto samozřejmě nesmí chybět milovaná lahůdka - tráva (ta se ostatně dá leckdy natrhat téměř po celý rok - alespoň hrstička pro samičku po porodu a pod. by neměla chybět). A stále musí mít přístup k čerstvé vodě!
Pevně věříme, že většina všech obdivovatelů tohoto nádherného morčecího plemene, kteří si od nás morčátko odvezli, si je toho všeho vědoma a nadále věnuje svému mazlíkovi či chovnému jedinci tu nejlepší péči. A nás velice potěší, když časem dostaneme zprávu, kde se můžeme dozvědět, co z miminka vyrostlo, a pokochat se řadou krásných fotografií, které nám ukazují, jak se má zvířátko u svých nových páníčků dobře. Stejně tak se dmeme pýchou, když se dozvídáme, že se našim skinníkům dobře daří v chovu a že dělají dobré jméno naší CHS ať již doma nebo v zahraničí.
A toto bylo, jest a bude vždy naším cílem - vypěstovat z tohoto zajímavého plemene odolné, krásné, životaschopné jedince - a s pomocí stejných nadšenců, jako jsme my, je pomoci zachovat a dále rozšířit pro další zájemce, kterým budou působit radost a potěšení. A jestli toto plemeno opravdu nepůsobí problémy alergikům, kteří jinak svého mazlíka mít doma nemohou (to ale, prosím, každý musí vyzkoušet sám - i skinníci nějaké ty chloupky mají a podestýlka a seno bývají prašné!), těší nás chov o to více!
    Filip - Kamil
KAMILV květnu 2010 jsme dostali tyto fotografie Filipa. V novém domově se jmenuje Kamil.

 
A vypadá moc spokojeně!
 
CHURCHILL a CHIP (jaro 2010)
Jsme rádi, že máme informace i o samečcích z vrhu CH4 - Churchillovi a Chipovi. Z obou jsou hezcí kluci. Churchill zůstal v Praze a můžete ho vidět na následujících fotografiích:

Churchill si užívá roli jedináčka...
A krásně roste...

A na další fotografii, kterou jsme obdrželi v září 2010, je již úplný obřík.No a tady se Churchill (vpravo) seznamuje se svou "ušatou" nevěstou :)
No a jeho bratříček Chip je již slavný!


Chip je nyní ve Frýdku - Místku u paní Šárky. Máme radost.
 
2. května 2010 jsme se loučili s NEW BEE. A bylo to i moc milé setkání s mladými lidmi, kteří si ji odváželi do Chebu. Chovatelství s sebou přináší i  nové kontakty. Vidíte se třeba jen na chvíli, přesto ale víte, že noví majitelé jsou fajn, že je to v pohodě, že dáváte morčátko do dobrých rukou. A zůstane příjemný pocit ze setkání. A tenhle byl umocněn ještě i fotografií, která přišla hned následující den. Děkujeme!

 
 NEW BEE se právě pokouší o horolezecký výkon!


NEW BEE s novou kamarádkou.


Krásná NEW BEE


New Bee na úplně nových fotografiích z 12. 5. 2010. Moc jí to tu sluší, přímo pózuje :)
 
ORION a KAŠPAR
Jsme moc rádi, že dle posledních zpráv se krásní samečci Orion a Kašpárek snesou a mohou být spolu v jednom boxu. Odvezla si je k sobě domů moc sympatická rodina z Prahy 10 a jejich malý chlapeček měl z morčátek obrovskou radost. A my z prvních fotografií také!


Orion a Kašpárek - v pelíšku je dobře! Foto duben 2010


Kluci si vzornou péči užívají! Foto 30. 4. 2010


Ve dvou se to lépe táhne.


Orion a Kašpárek v dubnu 2010.
 

Krásná fotografie spokojených morčátek! ITCHY a SCRATCHY v dubnu 2010

Z našeho odchovu je morčátko vpravo - LAD SCRATCHY. Odvezla si ho do Vinoře paní Blanka. Měla pro něj "slabost". Náhodou totiž přišla na návštěvu asi deset minut poté, co se narodil.


ITCHY a SCRATCHY Tady kluci vytvořili přímo "sousoší"!


Velké překvapení a radost - LAD SCRATCHY SKINNY VELVET roste do krásy!


A je za to náležitě oceňován! (další viz v kapitole Výstavy!)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1506
mod_vvisit_counterVčera1747
mod_vvisit_counterTento týden6259
mod_vvisit_counterMinulý týden12971
mod_vvisit_counterTento měsíc33578
mod_vvisit_counterMinulý měsíc73609
mod_vvisit_counterVše1200938

Online (20 minutes ago): 22
Vaše IP: 3.227.233.78
,
Dnes: Říj 17, 2019

Copyright 2009 by MaraXa