Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Po COA 2019 a 9 th Double Cavy Show v Lysé nad Labem 2019, dostala naše morčátka ocenění nejvyšší i na 7 th Winter Double Cavy Show 2020 v Toulcově dvoře. Květen 2020 velká radost! Úspěchy na virtuální výstavě morčat na Ukrajině - viz kapitola Výstavy!

Domů
Kuriozity


listy od kedluben
20. 7. 2011 VŠICHNI SE MI SMÁLI
Já už svým morčátkům raději příliš lupení z obchodů nedávám, bojím se, aby se jim něco nestalo, asi to pro ně moc zdravé není. Prostě občas na takovéto krmení některé z morčátek zareagovalo špatně, a tak mám již strach. No ale pokud takovéto krásné lupeny přímo dostanu, přece jen neodolám, zvlášť když tolik pískají, když je vidí, a těší se. Zvláště tyto kedlubnové morčátka přímo zbožńují. Tak je dostanou, ale pěkně oprané - a každému jen trošku.
To jsem ale netušila, jaké salvy smíchu vyvolá u všech příchozích můj zlepšovací vynález.
Tak se tedy zasmějte také. Musím ale říci, že takto se mi to plně osvědčilo. Listy zakrátko krásně oschnou, nijak se nezapaří, no a snad jsou alespoň na povrchu zbaveny veškeré chemie a nečistot.

Co by člověk pro zdraví svých mazlíčků neudělal :) Foto 19. 7. 2011

Ruční praní, foto 19. 7. 2011
 

2. 7. 2011 CO SE JIM TO NARODILO?
Při jednom večerním krmení manžel volal: "Pojď sem, honem, tady něco mají!" A protože jsme čekali nová miminka, myslela jsem, že už to přišlo. No ale manžel se skláněl nad boxem, ve kterém spolu poklidně žijí dva samci. A ze sena opravdu něco vykukovalo! Tak se podívejte, co všechno se může stát. Co se v seně našim dvěma klukům narodilo!

Foto 25. 6. 2011

 
21. 6. 2011 TO SE HNEDTAK NEVIDÍ!
Dnes ráno jsme se přesvědčili, že člověk opravdu nikdy neví, co se může stát. A situaci, do které se dostala skinny samička dnes v časných ranních hodinách, by těžko někdo vymyslel. Ještě teď mě mrazí, když si uvědomím, co se mohlo stát, kdybych si toho třeba nevšimla, nebo bychom třeba odjeli a vrátili se až za několik hodin...
Při vstupu do místnosti s morčátky jsem zaslechla podivný zvuk, zahlédla jsem nějaký stín. Nad tou holčičkou ovšem stál určitě nějaký morčecí anděl strážný, protože ač jsem nic neviděla, přece jen mi to nedalo a již ode dveří jsem se vrátila na druhou stranu místnosti - k oknu. A to, že jsem tam v tuto dobu byla, to byla rovněž náhoda. Podezření se potvrdilo. Morčecí samička, která tu právě dlela na připuštění, nebyla u samečka v boxu.
NO A POTOM JSEM JI UVIDĚLA! MORČÁTKO BYLO ZCELA ZAPASOVANÉ ZA RADIÁTOREM!!! Jenže co teď? Nešlo s ní hnout tam, ani zpět. Vše teď již píši s mírným nadhledem, věřte mi ale, že to bylo hodně zlé, než jsme ji dostali za pomoci páčení radiátoru zpátky. Naštěstí se hned vzpamatovala, nezdálo se, že by byla v nějakém šoku. Ba naopak, tentýž den dostala říji a nechala se nakrýt samečkem, se kterým byla připuštěná.
Fotky by to jistě byly zajímavé, ale nebyl na ně čas, samičce šlo o čas. Jedna letmá, kterou jsme udělali při vymýšlení nové "vyndavací" strategie, ale přece jen existuje. Jakmile to půjde, doplním ji, abyste viděli, že si ani trochu nevymýšlím. Byla to opravdu kuriózní situace!
 
Ano, vidíte dobře! Morčecí samička vyskočila z boxu přímo za radiátor a naprosto se tam zaklínila. Vyndat ji nebylo vůbec jednoduché. Byla to kuriózní, ale zároveň i velice nebezpečná situace. Avšak "Konec dobrý, všechno dobré!" Foto 21. 6. 2011
 
27. 4. 2011 ZVLÁŠTNÍ PŘÁTELSTVÍ
Některá zvířátka nám již pomalu stárnou. A dříve nesnášenliví samci, Holík a Lorenc, v sobě našli zalíbení, nechali dřívější spory stranou a zjistili, že ve dvou se to lépe táhne. Protože jsou ale dědečkové již trochu zimomřiví, přibrali k sobě do party mladičkého genového samce Granáta, který má tak úžasný kožíšek a který má se staříky svatou trpělivost!

Genový Granát a staříci Holík a Lorenc, duben 2011

I tady se vyskytlo zvláštní přátelství mezi obrovským samcem Velvetem a mladými tan kluky Šmudlou a Taurusem. Zatímco z krásné tříbarevné samičky Velvet vůbec nadšený nebyl, o kluky se stará až dojemně, a oni se od strýce Velveta nehnou ani na krok.

Milovaný strýc Velvet - duben 2011
 
TROCHU NEOBVYKLÉ KOJENÍ

Tady komentář netřeba, foto 6. 4. 2011

Dostat se k cecíku je někdy přímo akrobatický výkon.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes24
mod_vvisit_counterVčera765
mod_vvisit_counterTento týden1549
mod_vvisit_counterMinulý týden3460
mod_vvisit_counterTento měsíc6272
mod_vvisit_counterMinulý měsíc11981
mod_vvisit_counterVše1458156

Online (20 minutes ago): 13
Vaše IP: 34.204.191.145
,
Dnes: Čec 14, 2020

Copyright 2009 by MaraXa